top of page

Mobile friendly: Refresh stranice omogućava pojednostavljen prikaz vesti

Do kraja - još četiri finala!

Svako ko je u sredu 1. maja odlučio da dođe na stadion "Dragan Džajić", nije se pokajao - priuštio je sebi popodne uz sjajan fudbal. Neizvesna završnica samo je podgrejala atmosferu na tribinama, pored velikog uloga koji je nosio ishod ovog meča.

Crveno-beli znali su da im pobeda garantuje povratak na drugo mesto i nisu želeli da se zadovolje bodom. Iako su gosti prvi poveli, na poluvremenu je semafor pokazivao 1:1 nakon što je Dimitrić u 44. minutu sjajno primio loptu pred sam gol gostiju i rutinski matirao golmana.

Drugo poluvreme obeležila je disciplinovana igra gostiju koji su uspevali da zadrže sve napade Jedinstva i da napadače domaćih drže daleko od svog gola. Međutim, publika je dala vetar u leđa crveno-belima koji nisu odustajali od svog primarnog cilja - pobede. U poslednjem minutu nadoknade, sve se isplatilo. Sjajnu akciju Jedinstva ispratio je drugi strelac lige Karikari i fenomenalnim pogotokom doneo tri boda svom timu. Slavlje na tribinama završilo se skandiranjem Kariju, ceo Ub pokazao je kako se voli klub i kako se od igrača ne odustaje ni kada semafor pokazuje 90. minut.

Nakon utakmice, Miodrag Pivaš osvrnuo se na igru svog tima:

"Verovao sam u nas, u ceo tim. Tekstilac je pokazao da je čvrsta ekipa, poveli su rano, ali mi smo brzo odgovorili. Posle dva teška poraza, smatram da nam je ovo velika odskočna daska za dalje, ali nije ništa gotovo, imamo još četiri utakmice – naš trener kaže još četiri finala. Mi smo tu da pokažemo da svaku utakmicu možemo da pobedimo. Emocije na kraju utakmice – na ivici infarkta, ali bilo je prelepo zaista, na kraju skandiranje publike, jednom rečju bajkovito."

Skandiranje publike možete pogledati ovde.

Fudbaleri Jedinstva zauzimaju drugo mesto na tabeli, sa dva odnosno tri boda prednosti u odnosu na trećeplasiranu Inđiju i četvoroplasiranu ekipu Smedereva.

Naredni meč čeka ih već u utorak 7. maja kada gostuju ekipi Grafičara.